מה חשבו הילדים על מחנות הקיץ בשנה שעברה?

יעל יא', מחנה צלילה, אילת: ב
קיץ שעבר רציתי לעשות משהו שונה, אני יחסית גדולה לשכבת גילי ובקיץ הזה אתגייס לצבא. ביקשתי מהורי כמתנה ליומולדת לרדת לאילת לקורס צלילה. אבא שלי לא מאוד רצה לשלוח אותי לבד לאילת ואז אמא אמרה ששמעה מחברה בעבודה שהבת שלה נוסעת למחנה קיץ של החברה להגנת הטבע באילת ובמסגרתו תעשה קורס צלילה. במהלך הקורס הכרתי את ניר, החבר שלי. ניר מתגייס בשבוע הבא ואני בעוד כשבועיים איזה באסה שאין לנו מספיק זמן להצטרף לעוד מחנה. מצד שני מלבד הזיכרונות, אני
תמיד יכולה להגיד שבמסגרת הקורס צלילה חזרתי עם יותר מכוכב אחד.

רומי י', מחנה חצבה: מדי קיץ יוצאת חברתי הלני למחנה הקיץ של החברה להגנת הטבע. אנחנו, בחבר'ה, היינו צוחקים עליה: מה את ילדה קטנה? הלני הולכת לקייטנה.... וכו', אבל הלני הייתה מתעלמת מההקנטות וחוזרת עם המון חוויות. בשנה שעברה החלטתי לעשות "צעד אמיץ" ולהצטרף להלני. וכך הפכנו בפי החברים שלנו ל"ילדות קייטנה". זה היה הקיץ הכי כייפי בעולם. נסענו לעין גדי ופגשנו המון חברים חדשים, יצאנו לטיולים ואפילו למסעות לאור ירח, שחינו במעיינות, ראינו מקרוב בעלי חיים והמדריך שלנו גבי הפך את השבוע הזה לשבוע בלתי נשכח. גם השנה אני מצטרפת להלני והפעם גם החברים מ"הבית" באים כך הפנו כולנו ל"ילדי קייטנה".


קובי ט', מחנה אלון תבור
: 
שנה שעברה בקיץ מאוד התלבטתי מה לעשות
, התחשק לי לשנות אווירה. אמא שלי הציעה שנצא למחנה הקיץ של החברה להגנת הטבע, הראתה לי
איזה פלאייר שקיבלה בעבודה. היה נראה לי מגניב וככה יצא שהתגלגלתי למחנה הקיץ באלון תבור. הגעתי לבד עם הגיטרה וכבר באוטובוס ראיתי שעוד מישהו הביא גיטרה. ככה התחברתי עם ליאור, כמובן שנשארנו בקשר. אנחנו מעלים זיכרונות בפייסבוק ודואגים להיפגש פעם - פעמיים בחודש. כבר החלטנו שהשנה אנחנו נוסעים ביחד למחנה קיץ, הפעם.. ברור שאילת.

מה חשבו הילדים על קייטנות הטבע בשנה שעברה?
 

נעמה ד', קייטנת ירושלים: כל יום בקייטנה היה מעניין בצורה שונה, כל יום עשינו משהו שונה אבל הכי כיף היה להכיר את מאיה, חברה חדשה שאני בטוחה שנישאר בקשר וניפגש גם בקייטנה בשנה הבאה. כל יום סיימנו את היום בסיכום עם 'קוביית הרגשות' וכל הילדים שיתפו את הקבוצה, זה הרגיש מאוד נעים וחברי. שיר המדריכה שלנו הייתה הכי טובה!

יונתן ב', קייטנת תל אביב: היה כל כך כיף לבקר בפינת חי ולהכיר את החיות מקרוב. למדנו על חיי היום יום של החיות ואפילו האכלנו וליטפנו אותם. נהניתי מאוד גם מהטיולים, הכרתי שבילים חדשים וגם למדתי שטיול הוא לא רק הליכה בטבע ושבדרך יש כל כך הרבה הפתעות והרפתקאות. הטיול הכי כיף היה בסטף- גילינו מחילה חשוכה עם מים קרים פגשנו גם צפרדעים וזוחלים והמדריכים סיפרו לנו על החיים בטבע.

שרי, קייטנת ירושלים: "שיחקנו "חפש את המטמון". חיפשנו פתקים עם ציורים והיו לנו שאלות על חרקים וכשענינו על התשובה קיבלנו חלק מהפאזל. זה היה כיף.  

אורית, קייטנת תל אביב: מצאנו קן של סיקסק וראינו את הביצים שלה. ודניאל מוסיף – היה כיף לברוח מהסיקסק ולברוח מהשפריצים בבריכה...

יהלי, קייטנת חצרים: "היה כיף שהכנו עם הדר את כדור הארץ שאנחנו חושבים שצריך להיות... ושהכנו טיפות מים ולמדנו איך לא לבזבז מים ולשמור על מים.


מה חשבו ההורים על הקייטנות הטבע ומחנות הקיץ בשנה שעברה?

ענת, אימא של אלון ומיכל, קייטנת קדרון: אני מבקשת להודות לך ולכל העוסקים בדבר על הבאת הקייטנה לקדרון. למרות החששות הראשוניים (הילדים שלי סיימו כיתה א'), אין ספק שהקייטנה הייתה מאורגנת להפליא, מעניינת לילדים ומהנה מאד. המדריכים היו מצויינים ומאד אחראים- יומיום הקפידו על שתייה, מריחה בקרם הגנה (במיוחד בטיולים), רחצה בבריכה ובבד ובד ידעו לעשות פעילויות מעניינות, חוגים , ומשחקים. מקווה שגם שנה הבאה נוכל להנות מהקייטנה הזו. אנא העבירי את רוח הדברים למנהלי הקייטנה ומדריכיה. הרבה תודה ענת רייז אמא של אלון ומיכל - קדרון

מיכל, אימא של רם, קייטנת ירושלים: שלום רב, בננו, ראם גב, השתתף בקייטנת הקיץ של החברה להגנת הטבע במרכז לחקר ציפורי ירושלים. ברצוננו להביע את תודתנו והערכתנו העמוקה לצוות הקייטנה - ענבל שמש המנהלת ונעמי, מדריכת קבוצת השרקרקים, על קייטנה מושקעת, חוויתית ומעניינת (מצד הילדים) ובנוסף, רצינית בטוחה ומנוהלת למופת (מצד ההורים). נא העבירו תוכן פנייתנו זו לנעמי וענבל ולמנהליהן. שוב תודה רבה, יישר כח ונתראה בשנה הבאה! מיכל ורם גב.

עדי, אימא, מחנה הישרדות בערבה: היי גל, רציתי לספר לך שהבת שלי חזרה היום ממחנה הקיץ בחצבה - הישרדות. הילדה חזרה מאושרת ושמחה ונהנתה מכל רגע. הצוות היה מצויין, תנאי השהייה היו טובים והחבר'ה היו איכותיים. כל הכבוד לכם! תודה רבה, מחכים כבר לקיץ הבא לרשום את הילדים לעוד מחנה קיץ של החברה להגנת הטבע. סופשבוע נעים עדי

תמר, קייטנה, תל אביב: המלצה לקייטנה: אני אמא עובדת לילדה צעירה, בת 9. במהלך החופש הגדול, בזמן שאני עובדת, הילדה תמיד "מטפסת על הקירות" ואני מרגישה רגשות אשם על כך שאינני יכולה להעסיק אותה. בשנה שעברה, אמא של חברה סיפרה לי על קייטנת הקיץ של החברה להגנת הטבע ורשמתי את בתי. זו היתה הפעם הראשונה ששלחתי אותה לקייטנה בחופש ולמרות שהיו לי קצת חששות, כולם התפוגגו כבר ביום הראשון של הקייטנה. הילדה חזרה הביתה שמחה ומאושרת, היא יצאה לטיולים, חוותה חוויות לימודיות, ערכיות, נהנתה מהמדריכים הנפלאים שדאגו לה תמיד ומצאה חברים בגילה. והכי חשוב- היא למדה לאהוב את הטבע, הסביבה ועד עכשיו מחנכת ומלמדת את כל המשפחה! ברור לי שגם השנה אני ארשום אותה ואת אחותה הצעירה לקייטנה של החברה להגנת הטבע. 


רוני ושמחה מרום, הורים של הראל ויוחאי, מחנה חצבה
שלום, אמנם עבר לו שבוע אך כולנו ממשיכים ליהנות מחוויות המחנה. רצינו להגיד תודה על פעילות מגוונת, על העשרה בנושא הצפרות, על סדר וארגון, חדרים נקיים וסבלנות להורים הדואגים. הילדים חזרו מרוצים מאוד ושמחים! כל טוב רוני שמחה מרום הורים של הראל ויוחאי מצפה רמון.


הקמת אתר אינטרנט: Mezoo |עיצוב: Tink Design כל הזכויות שמורות לחברה להגנת הטבע 2011 ©